Në botën e krimit ndërkombëtar, një agjent i Interpolit përpiqet të gjuajë dhe të kapë hajdutin më të kërkuar të artit në botë.
In 1987, Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) takes an entry-level job at a Wall Street brokerage firm. By the early 1990s, while still in his 20s, Belfort founds his own firm, Stratton Oakmont.
The story of Barry Seal, an American pilot who became a drug-runner for the CIA in the 1980s in a clandestine operation that would be exposed as the Iran-Contra Affair.
Walter Meyer (Danny Glover) është një mekanik në pension i cili humbi dashurinë e jetës së tij një vit më parë.
Duke kërkuar për një karrierë emocionuese, i riu Bobby Dorfman largohet nga Nju Jorku për shkëlqimin dhe magjepsjen e Hollivudit të viteve 1930. Pasi zë një punë me xhaxhain e tij, Bobi bie në dashuri me Vonnie-n, një grua simpatike që ndodh të jetë e dashura e punëdhënësit të tij.
Duke përdorur fuqitë e tij telekinetike, Melvin ka aftësinë t'i lëvizë gjërat me mendjen e tij. Ai e kalon kohën duke pirë dhe duke u bërë femër derisa një përvojë afër vdekjes e bën atë të dëshirojë të përdorë fuqitë e tij për mirë.
E dashura e vdekur e një fansi horror (Anton Yelchin) (Ashley Greene) kthehet si një zombie dhe dëshiron të vazhdojë lidhjen e tyre përgjithmonë.
I moshuari i vitit të pestë të kolegjit, Caleb Fuller (Jake Lacy) ribashkon ekipin e tij të futbollit me flamur për një goditje të fundit në lavdinë e futbollit brenda shkollës

Showing all 11 results