Bëhet fjalë për atë se cili djalë dhe vajzë e duan njëri-tjetrin dhe përpiqen të kapërcejnë konflikte të ndryshme në marrëdhënie.
Ylli (Sasha Lane), një vajzë adoleshente nga një shtëpi e trazuar, ia mbath me një ekuipazh shitës udhëtues që kalon me makinë nëpër Midwest Amerikan duke shitur abonime derë më derë.  
Duke kërkuar për një karrierë emocionuese, i riu Bobby Dorfman largohet nga Nju Jorku për shkëlqimin dhe magjepsjen e Hollivudit të viteve 1930. Pasi zë një punë me xhaxhain e tij, Bobi bie në dashuri me Vonnie-n, një grua simpatike që ndodh të jetë e dashura e punëdhënësit të tij.
Mësuesit e muzikës në pension, Georges (Jean-Louis Trintignant) dhe Anne (Emmanuelle Riva) e kanë kaluar jetën e tyre duke iu përkushtuar karrierës dhe njëri-tjetrit. Marrëdhënia e tyre përballet me sfidën më të madhe kur Anne pëson një goditje ...
Një grua e privilegjuar dhe një burrë i pamatur bien në dashuri pavarësisht nga klasat e tyre të ndryshme shoqërore. Një grua e privilegjuar dhe një burrë i pamatur bien në dashuri pavarësisht...

Showing all 5 results