Në JAVA të shekullit të 19-të, një masakër brutale dhe vrasja e Sulltan Hamzës nga kapiteni Van Trach dhe ushtarët e tij holandezë detyrojnë Arana, Jamar dhe Suwo -- vëllai dhe djemtë e mitur të sulltanit -- të largohen nga vendi, duke i sjellë ata në gjysmë të rrugës rreth botës. në Perëndimin e Egër Amerikan.
Ushtarët nga një fshat kërkojnë hakmarrje pasi një kryekomandant vret njerëz të pafajshëm ndërsa ata janë larg.
Jake Sully dhe Ney'tiri kanë krijuar një familje dhe po bëjnë gjithçka për të qëndruar bashkë. Megjithatë, ata duhet të lënë shtëpinë e tyre dhe të eksplorojnë rajonet e Pandorës.
Kur pasuria kryesore e CIA-s - identiteti i tij i njohur për askënd - zbulon sekretet e agjencisë, ai shkakton një gjueti globale nga vrasësit e humbur nga ish-kolegu i tij.
Në botën e krimit ndërkombëtar, një agjent i Interpolit përpiqet të gjuajë dhe të kapë hajdutin më të kërkuar të artit në botë.
Dom Toretto po jeton një jetë të qetë jashtë rrjetit me Lettin dhe djalin e tij, por ata e dinë se rreziku qëndron gjithmonë mbi horizontin paqësor. Këtë herë, ai kërcënim e detyron Domin të përballet me mëkatet e së kaluarës së tij për të shpëtuar ata që do më shumë.
Më shumë se 300 vjet në të ardhmen, shoqëria është transformuar nga teknologjia e re, duke bërë që trupat e njeriut të jenë të këmbyeshëm dhe vdekja të mos jetë më e përhershme.
Një studente e pafajshme kolegji duhet të luftojë për jetën e saj brenda një burgu në xhungël me një gardiane të keqe që përdor eksperimente vudu dhe një makinë torture.
Featured
Kur nëna e djalit të tij përplaset me botën e krimit të Parisit, një vrapues super biçikletë që kërkon emocione fillon të dalë në dritë si një korrier droge për të pastruar ...
Filmi fokusohet në historinë e brendshme dhe peizazhin e protagonistit që transformohet përmes shtatë sprovave.
Një grup fshatarësh duhet t'i kundërvihen djalit psikopat të një kryekomandant lufte, i cili mbrohet nga një komandant me aftësi të aftë në artet marciale.
Një organizatë terroriste globale sulmon rrjetin energjetik amerikan, vendi mbetet pa energji dhe në gjendje të gjendjes ushtarake. Qytetarët normalë duhet të luftojnë në një garë për mbijetesë.
Bajirao Mastani është një film romantik historik epik në gjuhën indiane i vitit 2016, i drejtuar nga Sanjay Leela Bhansali, i cili e ka prodhuar bashkë me Eros International ...
Duke përdorur fuqitë e tij telekinetike, Melvin ka aftësinë t'i lëvizë gjërat me mendjen e tij. Ai e kalon kohën duke pirë dhe duke u bërë femër derisa një përvojë afër vdekjes e bën atë të dëshirojë të përdorë fuqitë e tij për mirë.
Në botën ndërkombëtare të armëve, besnikëria, nderi dhe diskrecioni janë mallra me vlerë, por asgjë nuk është më e çmuar se lidhja e familjes.
Brenda 24 orëve pasi u lirua nga një dënim 10-vjeçar, Frankie (Adrien Brody) kërcënon të tërheqë vëllanë e tij James (Hayden Christensen) përsëri në botën e krimit që gati i gëlltiti të dy vite më parë.  
US Navy SEAL Chris Kyle (Bradley Cooper) e merr për zemër misionin e tij të vetëm - të mbrojë shokët e tij - dhe bëhet një nga snajperistët më vdekjeprurës në historinë amerikane. Saktësia e tij e saktë jo vetëm që shpëton jetë të panumërta...
Pasi kaloi kohë të vështira për 10 vjet, një ish-i dënuar (Nick Principe) ka 24 orë për t'u hakmarrë ndaj atyre që e futën në burg.
Një cunami i frikshëm bllokon një grup njerëzish në një dyqan ushqimesh të zhytur në ujë. Ndërsa përpiqen të shpëtojnë, ata gjuhen nga peshkaqenë të bardhë që janë të uritur për mish.
Gretchen Blair është një agjente kokëfortë e FBI-së, e cila është mashtrues gjatë një negociate pengjesh dhe dërgohet duke bërë paketimin në një punë në tavolinë në Uashington, DC.

Showing all 21 results