Në moshën 47-vjeçare, gangsteri dikur i pamëshirshëm i Çikagos, Alfonse Capone, lufton me demencën dhe përpiqet të kujtojë se ku vendosi miliona dollarë që fshehu në pronën e tij.
In 1987, Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) takes an entry-level job at a Wall Street brokerage firm. By the early 1990s, while still in his 20s, Belfort founds his own firm, Stratton Oakmont.
Spencer Reinhard, Warren Lipka, Eric Borsuk dhe Chas Allen janë katër miq që jetojnë në Kentaki. Pas një vizite në Universitetin e Transilvanisë, Lipka vjen me idenë për të vjedhur librat më të rrallë dhe më të vlefshëm nga biblioteka e shkollës.
Featured
Katharine Graham është botuesja e parë femër e një gazete të madhe amerikane - The Washington Post. Me ndihmën e redaktorit Ben Bradlee, Graham përpiqet të arrijë hapin me The New York Times për të ekspozuar një mbulim masiv të sekreteve qeveritare që përfshin tre dekada dhe katër presidentë amerikanë.  
CALL ME BY YOUR NAME , filmi i ri i Luca Guadagnino, është një përrallë sensuale dhe transhendente e dashurisë së parë, bazuar në romanin e mirënjohur të André Aciman.
Bëhet fjalë për atë se cili djalë dhe vajzë e duan njëri-tjetrin dhe përpiqen të kapërcejnë konflikte të ndryshme në marrëdhënie.
Walter Meyer (Danny Glover) është një mekanik në pension i cili humbi dashurinë e jetës së tij një vit më parë.
Ylli (Sasha Lane), një vajzë adoleshente nga një shtëpi e trazuar, ia mbath me një ekuipazh shitës udhëtues që kalon me makinë nëpër Midwest Amerikan duke shitur abonime derë më derë.  
Duke kërkuar për një karrierë emocionuese, i riu Bobby Dorfman largohet nga Nju Jorku për shkëlqimin dhe magjepsjen e Hollivudit të viteve 1930. Pasi zë një punë me xhaxhain e tij, Bobi bie në dashuri me Vonnie-n, një grua simpatike që ndodh të jetë e dashura e punëdhënësit të tij.
Mësuesit e muzikës në pension, Georges (Jean-Louis Trintignant) dhe Anne (Emmanuelle Riva) e kanë kaluar jetën e tyre duke iu përkushtuar karrierës dhe njëri-tjetrit. Marrëdhënia e tyre përballet me sfidën më të madhe kur Anne pëson një goditje ...
Një grua e privilegjuar dhe një burrë i pamatur bien në dashuri pavarësisht nga klasat e tyre të ndryshme shoqërore. Një grua e privilegjuar dhe një burrë i pamatur bien në dashuri pavarësisht...
Tregtari i drogës në Harlem, Frank Lucas, vjen në pushtet në Nju Jorkun e korruptuar të viteve 1970, duke barazuar dhe tejkaluar familjet famëkeqe mafioze me shtrirjen e perandorisë së tij. Në anën tjetër të ligjit, polici i ndershëm Richie Roberts lufton për rrëzimin e "njeriut më të rrezikshëm që ecën në rrugë".
Një punëtor i përpiktë i FedEx, Chuck Noland (Tom Hanks) është rrugës për në një detyrë në Malajzi, kur avioni i tij rrëzohet mbi Oqeanin Paqësor gjatë një stuhie.
8 sezone. Seria e librave më të shitur të George R.R. Martin "A Song of Ice and Fire" shfaqet në ekran ndërsa HBO zhyt dhëmbët e tij të konsiderueshëm tregimtar në epikën e fantazisë mesjetare.

Showing all 15 results