Në JAVA të shekullit të 19-të, një masakër brutale dhe vrasja e Sulltan Hamzës nga kapiteni Van Trach dhe ushtarët e tij holandezë detyrojnë Arana, Jamar dhe Suwo -- vëllai dhe djemtë e mitur të sulltanit -- të largohen nga vendi, duke i sjellë ata në gjysmë të rrugës rreth botës. në Perëndimin e Egër Amerikan.
Ushtarët nga një fshat kërkojnë hakmarrje pasi një kryekomandant vret njerëz të pafajshëm ndërsa ata janë larg.
I rrëmbyer dhe i bllokuar nga një stuhi dimri, ky thriller ndjek dy të panjohur të cilët duhet të mposhtin një vrasës të paparë.
Kur shoqja e saj më e mirë zhduket gjatë një udhëtimi të vajzave në Kroaci, një grua vrapon të kuptojë se çfarë ka ndodhur. Megjithatë, çdo e dhënë jep një tjetër mashtrim shqetësues.
Në moshën 47-vjeçare, gangsteri dikur i pamëshirshëm i Çikagos, Alfonse Capone, lufton me demencën dhe përpiqet të kujtojë se ku vendosi miliona dollarë që fshehu në pronën e tij.
Më shumë se 300 vjet në të ardhmen, shoqëria është transformuar nga teknologjia e re, duke bërë që trupat e njeriut të jenë të këmbyeshëm dhe vdekja të mos jetë më e përhershme.
Katër zhytës adoleshentë zbulojnë se rrënojat e fundosura të një qyteti Maja janë gjithashtu një terren gjuetie për peshkaqenë të mëdhenj të bardhë vdekjeprurës.
Një studente e pafajshme kolegji duhet të luftojë për jetën e saj brenda një burgu në xhungël me një gardiane të keqe që përdor eksperimente vudu dhe një makinë torture.
In 1987, Jordan Belfort (Leonardo DiCaprio) takes an entry-level job at a Wall Street brokerage firm. By the early 1990s, while still in his 20s, Belfort founds his own firm, Stratton Oakmont.
Spencer Reinhard, Warren Lipka, Eric Borsuk dhe Chas Allen janë katër miq që jetojnë në Kentaki. Pas një vizite në Universitetin e Transilvanisë, Lipka vjen me idenë për të vjedhur librat më të rrallë dhe më të vlefshëm nga biblioteka e shkollës.
Featured
Kur nëna e djalit të tij përplaset me botën e krimit të Parisit, një vrapues super biçikletë që kërkon emocione fillon të dalë në dritë si një korrier droge për të pastruar ...
Featured
Katharine Graham është botuesja e parë femër e një gazete të madhe amerikane - The Washington Post. Me ndihmën e redaktorit Ben Bradlee, Graham përpiqet të arrijë hapin me The New York Times për të ekspozuar një mbulim masiv të sekreteve qeveritare që përfshin tre dekada dhe katër presidentë amerikanë.  
Filmi fokusohet në historinë e brendshme dhe peizazhin e protagonistit që transformohet përmes shtatë sprovave.
CALL ME BY YOUR NAME , filmi i ri i Luca Guadagnino, është një përrallë sensuale dhe transhendente e dashurisë së parë, bazuar në romanin e mirënjohur të André Aciman.
Bëhet fjalë për atë se cili djalë dhe vajzë e duan njëri-tjetrin dhe përpiqen të kapërcejnë konflikte të ndryshme në marrëdhënie.
Një grup kineastësh që dokumentojnë një azil të braktisur sulmohen nga një banor i vetëm i tij, një vrasës famëkeq i quajtur Chester Lockhart.
Walter Meyer (Danny Glover) është një mekanik në pension i cili humbi dashurinë e jetës së tij një vit më parë.
Ylli (Sasha Lane), një vajzë adoleshente nga një shtëpi e trazuar, ia mbath me një ekuipazh shitës udhëtues që kalon me makinë nëpër Midwest Amerikan duke shitur abonime derë më derë.  
Një grup fshatarësh duhet t'i kundërvihen djalit psikopat të një kryekomandant lufte, i cili mbrohet nga një komandant me aftësi të aftë në artet marciale.
Duke kërkuar për një karrierë emocionuese, i riu Bobby Dorfman largohet nga Nju Jorku për shkëlqimin dhe magjepsjen e Hollivudit të viteve 1930. Pasi zë një punë me xhaxhain e tij, Bobi bie në dashuri me Vonnie-n, një grua simpatike që ndodh të jetë e dashura e punëdhënësit të tij.
Një organizatë terroriste globale sulmon rrjetin energjetik amerikan, vendi mbetet pa energji dhe në gjendje të gjendjes ushtarake. Qytetarët normalë duhet të luftojnë në një garë për mbijetesë.
Një banor i varfër përpiqet me dëshpërim të paguajë paratë që vodhi nga një sociopat pasi vajza e tij rrëmbehet dhe mbahet për të marrë shpërblim.

Showing 1–24 of 44 results